Skip to content

3 Gregory Dr

Trenton, NJ 08690

Built 1950

Last Sale Price
$40,001
Last Sale Date
Aug 23, 1979

Property Information

Block1828
Lot22
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page93

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$69,600
33%
Improvement Value:$141,300
67%
Total Assessment$210,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,432+6.7%
2024$6,966+1.2%
2023$6,882+6.5%
2022$6,460+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$40,001
DeedBook 2112, Page 34

Property Built

Built

Year Built: 1950