Skip to content

31 Paxson Ave Ext

Trenton, NJ 08690

Built 1990
Public Property

Last Sale Price
$107,800
Last Sale Date
Dec 28, 1979

Property Information

Block1828
Lot47
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page93

Building Details

Building Class---
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.99

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$210,000
32%
Improvement Value:$455,500
68%
Total Assessment$665,500

Built

Year Built: 1990

Property Sale

SaleMulti
$107,800
DeedBook 2125, Page 285