Skip to content

4 Jericho DrTrenton, NJ 08690

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 14, 2020

Property Information

Block1833
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page77

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,092
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,700
38%
Improvement Value:$144,800
62%
Total Assessment$233,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,229+6.7%
2024$7,713+1.2%
2023$7,619+6.5%
2022$7,152+10.1%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$138,000
DeedBook 3506, Page 138

Property Built

Built

Year Built: 1955