Skip to content

18 Miry Brook RdTrenton, NJ 08690

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 18, 2012

Property Information

Block1858
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page126

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,272
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,400
37%
Improvement Value:$143,600
63%
Total Assessment$227,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,999+6.7%
2024$7,498+1.2%
2023$7,407+9.4%
2022$6,769+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955