Property Sale
Sale
$196,000
From:
To:
Sq Ft720DeedBook 6364, Page 421Recorded4/16/2019
From:
To:
Year Built: 1953
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $6,089 | +6.7% |
| 2024 | $5,708 | +1.2% |
| 2023 | $5,638 | +6.5% |
| 2022 | $5,293 | +13.2% |
From:
To:
Year Built: 1953
1653 State Hwy 33
Residential
15 Forman Dr
Residential
5 Brown Dr
Residential
14 Baltusrol St
Residential
35 Shackamaxon Dr
Residential