Skip to content

Norway Ave(Block 1875 Lot 25)Trenton, NJ 08629

Vacant Land

Last Sale Price
$115,000
Last Sale Date
Dec 19, 2019

Property Information

Block1875
Lot25
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page104

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,518
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$5,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$176+6.6%
2024$165+1.2%
2023$163-6.3%
2022$174+2.6%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$115,000
Sq Ft1,518DeedBook 6394, Page 1228Recorded1/23/2020

Also conveyed in this deed

2 parcels