Skip to content

Hobart Ave

Trenton, NJ 08629

Commercial
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$640,000
Last Sale Date
Sep 27, 2024

Property Information

Block1900
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page111

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage9,058
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,100
98%
Improvement Value:$900
2%
Total Assessment$50,000

Tax History

YearProperty taxesChange
Property History

Property Sale

SaleMulti
$640,000
Sq Ft9,058DeedBook 6572, Page 1513Recorded10/28/2024

Also conveyed in this deed

1 parcel