Skip to content

841 Estates BlvdTrenton, NJ 08690

Built 1969

Last Sale Price
$59,000
Last Sale Date
Feb 13, 1979

Property Information

Block1925
Lot24
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page122

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,700
32%
Improvement Value:$173,500
68%
Total Assessment$255,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,993+6.7%
2024$8,429+1.2%
2023$8,327+6.5%
2022$7,817+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$59,000
DeedBook 2095, Page 290

Property Built

Built

Year Built: 1969