Skip to content

15 Rivulet Way

Trenton, NJ 08619

Built 1969

Last Sale Price
$198,000
Last Sale Date
Oct 1, 1999

Property Information

Block1925
Lot49
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page121

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$86,600
30%
Improvement Value:$202,300
70%
Total Assessment$288,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,181+6.7%
2024$9,542+1.2%
2023$9,427+6.5%
2022$8,849+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$198,000
DeedBook 3683, Page 12

Property Built

Built

Year Built: 1969