Skip to content

28 Rivulet WayTrenton, NJ 08619

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 10, 2012

Property Information

Block1926
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page121

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,956
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,400
31%
Improvement Value:$191,800
69%
Total Assessment$279,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,839+6.7%
2024$9,222+1.2%
2023$9,110+6.5%
2022$8,552+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972