Skip to content

668 Shady LaTrenton, NJ 08619

Built 1970

Last Sale Price
$165,000
Last Sale Date
Jul 27, 1995

Property Information

Block1926
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page121

Building Details

Building Class17
Description2SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,956
Acreage0.47

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,000
29%
Improvement Value:$213,200
71%
Total Assessment$300,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,579+6.7%
2024$9,916+1.2%
2023$9,796+6.5%
2022$9,195+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$165,000
DeedBook 2963, Page 250

Property Built

Built

Year Built: 1970