Skip to content

62 Gary Dr

Trenton, NJ 08690

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 26, 2002

Property Information

Block1932
Lot25
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page122

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,460
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,600
35%
Improvement Value:$153,700
65%
Total Assessment$237,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,362+6.7%
2024$7,838+1.2%
2023$7,743+6.5%
2022$7,269+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$140,000
DeedBook 3180, Page 265

Property Built

Built

Year Built: 1964