Skip to content

2372 Klockner RdTrenton, NJ 08690

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 3, 2016

Property Information

Block1940
Lot11
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page144

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,696
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,200
34%
Improvement Value:$147,100
66%
Total Assessment$221,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,799+6.7%
2024$7,310+1.2%
2023$7,221+6.5%
2022$6,778+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960