Skip to content

6 Endicott RdTrenton, NJ 08690

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 13, 2005

Property Information

Block1957
Lot10
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page147

Building Details

Building Class17
Description1S F G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,230
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,200
39%
Improvement Value:$134,500
61%
Total Assessment$218,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,707+6.7%
2024$7,224+1.2%
2023$7,136+6.5%
2022$6,699+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$189,900
DeedBook 4503, Page 237

Property Built

Built

Year Built: 1952