Skip to content

28 Mark Twain DrTrenton, NJ 08690

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 24, 1996

Property Information

Block1959
Lot25
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page148

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,900
40%
Improvement Value:$119,700
60%
Total Assessment$198,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,749+7.0%
2024$6,310+1.3%
2023$6,230+6.8%
2022$5,833+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957