Skip to content

24 Great Oak Rd

Trenton, NJ 08690

Built 1970

Last Sale Price
$86,000
Last Sale Date
Oct 31, 1985

Property Information

Block1961
Lot173
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page152

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$88,100
41%
Improvement Value:$126,700
59%
Total Assessment$214,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,570+6.7%
2024$7,095+1.2%
2023$7,009+6.5%
2022$6,579+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$86,000
DeedBook 2313, Page 740

Property Built

Built

Year Built: 1970