Skip to content

89 Peter Rafferty DrTrenton, NJ 08690

Built 1983

Last Sale Price
$110,400
Last Sale Date
Nov 9, 1983

Property Information

Block1961
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page192

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,000
26%
Improvement Value:$283,900
74%
Total Assessment$383,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,279+6.8%
2024$12,430+1.3%
2023$12,277+6.7%
2022$11,509+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$110,400
DeedBook 2234, Page 780

Property Built

Built

Year Built: 1983