Skip to content

26 Ray Dwier DrTrenton, NJ 08690

Built 1981

Last Sale Price
$269,000
Last Sale Date
Jul 23, 1999

Property Information

Block1961
Lot50
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page191

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$102,000
26%
Improvement Value:$290,600
74%
Total Assessment$392,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,835+6.7%
2024$12,968+1.2%
2023$12,811+6.5%
2022$12,025+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$269,000
DeedBook 3655, Page 154

Property Built

Built

Year Built: 1981