Skip to content

3 Fenimore RdTrenton, NJ 08690

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 6, 2023

Property Information

Block1962
Lot18
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page147

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,400
41%
Improvement Value:$121,400
59%
Total Assessment$205,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,002+6.9%
2024$6,548+1.3%
2023$6,465+6.8%
2022$6,054+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952