Skip to content

15 Rolling LaTrenton, NJ 08690

Built 1957

Last Sale Date
Sep 18, 1997

Property Information

Block1968
Lot5
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page151

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,000
31%
Improvement Value:$184,800
69%
Total Assessment$267,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,437+6.7%
2024$8,845+1.2%
2023$8,738+6.5%
2022$8,203+2.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1957