Skip to content

31 Rolling LaTrenton, NJ 08690

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 22, 2019

Property Information

Block1968
Lot13
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page151

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,519
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$82,200
33%
Improvement Value:$168,800
67%
Total Assessment$251,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,845+6.7%
2024$8,291+1.2%
2023$8,190+6.5%
2022$7,688+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957