Skip to content

1034 Estates BlvdTrenton, NJ 08690

Built 1960

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 10, 1992

Property Information

Block1977
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page150

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,100
34%
Improvement Value:$153,200
66%
Total Assessment$233,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,971+6.9%
2024$7,456+1.3%
2023$7,363+6.8%
2022$6,896+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960