Skip to content

324 George Dye RdRobbinsville, NJ 08691

Built 1974

Last Sale Price
$73,500
Last Sale Date
Aug 31, 1978

Property Information

Block1986
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page188

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.58

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,100
26%
Improvement Value:$268,100
74%
Total Assessment$362,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,764+6.7%
2024$11,963+1.2%
2023$11,819+6.5%
2022$11,094+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$73,500
DeedBook 2081, Page 854

Property Built

Built

Year Built: 1974