Skip to content

69 Tudor DrTrenton, NJ 08690

Built 1973

Last Sale Price
$258,500
Last Sale Date
Jul 18, 2001

Property Information

Block1987
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page188

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.37

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,300
28%
Improvement Value:$247,800
72%
Total Assessment$344,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,126+6.7%
2024$11,366+1.2%
2023$11,228+6.5%
2022$10,540+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$258,500
DeedBook 4095, Page 148

Property Sale

SaleMulti
$140,000
DeedBook 2305, Page 530

Property Built

Built

Year Built: 1973