Skip to content

63 Tudor DrTrenton, NJ 08690

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 27, 2010

Property Information

Block1987
Lot4
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page188

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,664
Acreage0.39

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$101,400
31%
Improvement Value:$225,700
69%
Total Assessment$327,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,527+6.7%
2024$10,804+1.2%
2023$10,673+6.5%
2022$10,019+2.3%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$322,500
DeedBook 4609, Page 95

Property Sale

SaleMulti
$80,500
DeedBook 2223, Page 56

Property Built

Built

Year Built: 1972