Skip to content

6 John Paul Dr

Trenton, NJ 08690

Built 1981

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 18, 2021

Property Information

Block2000
Lot3
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page190

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,291
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$99,600
30%
Improvement Value:$232,600
70%
Total Assessment$332,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,707+6.7%
2024$10,973+1.2%
2023$10,840+6.5%
2022$10,175+2.3%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1981

Property Sale

SaleMulti
$86,500
DeedBook 2139, Page 943