Skip to content

91 Tudor DrTrenton, NJ 08690

Built 1973

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jul 2, 2021

Property Information

Block2009
Lot2
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page191

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,987
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$100,000
32%
Improvement Value:$215,800
68%
Total Assessment$315,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,129+6.7%
2024$10,431+1.2%
2023$10,305+6.5%
2022$9,673+2.3%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$325,000
Sq Ft1,987DeedBook 6404, Page 1818Recorded6/1/2020

Property Sale

Sale
$282,900

From:

To:

Sq Ft1,987DeedBook 6263, Page 218Recorded9/26/2016

Property Sale

SaleMulti
$165,000
DeedBook 2376, Page 779

Property Built

Built

Year Built: 1973