Skip to content

2642 Kuser RdRobbinsville, NJ 08691

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 16, 1997

Property Information

Block2011
Lot25
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page214

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$92,900
24%
Improvement Value:$293,300
76%
Total Assessment$386,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,610+6.7%
2024$12,756+1.2%
2023$12,602+6.5%
2022$11,829+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980