Skip to content

2602 Kuser RdRobbinsville, NJ 08691

Built 2004

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Jun 2, 2004

Property Information

Block2011
Lot37
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page214

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.93

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$72,200
18%
Improvement Value:$324,900
82%
Total Assessment$397,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,744+6.8%
2024$12,866+1.2%
2023$12,707+6.7%
2022$11,913+2.3%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$350,000
DeedBook 4782, Page 76

Property Built

Built

Year Built: 2004

Property Sale

SaleMulti
$125,000
DeedBook 4527, Page 93