Skip to content

404 Tindall AveTrenton, NJ 08610

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 23, 1986

Property Information

Block2037
Lot20
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page162

Building Details

Building Class17
Description1SS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,400
18%
Improvement Value:$142,600
82%
Total Assessment$173,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,097+6.7%
2024$5,714+1.2%
2023$5,645-10.9%
2022$6,337+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951