Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
Camp AveTrenton, NJ 08610
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 21, 2004
Property Information
Block2046
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page156
Building Details
Building Class---
DescriptionG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.2
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$48,300
90%
Improvement Value:$5,300
10%
Total Assessment$53,600
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,889 | +6.7% |
| 2024 | $1,770 | +1.2% |
| 2023 | $1,749 | -3.3% |
| 2022 | $1,808 | +2.7% |
Property History
No events match the selected filters.