Skip to content

Kuser Rd(Block 2048 Lot 16)Trenton, NJ 08619

Last Sale Date
Sep 13, 2011

Property Information

Block2048
Lot16
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page129

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.64

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$68,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,407+6.7%
2024$2,256+1.2%
2023$2,229-3.3%
2022$2,304+2.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0