Skip to content

110 Wagner StTrenton, NJ 08610

Built 1954

Last Sale Price
$129,900
Last Sale Date
Mar 4, 2014

Property Information

Block2105
Lot15
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page164

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage679
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$33,000
26%
Improvement Value:$94,000
74%
Total Assessment$127,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,475+6.7%
2024$4,195+1.2%
2023$4,144-10.9%
2022$4,652+3.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$129,900

From:

To:

Sq Ft679DeedBook 6191, Page 1398Recorded4/22/2014

Property Sale

Sale
$75,000

From:

To:

Sq Ft679DeedBook 6179, Page 597Recorded9/24/2013

Property Built

Built

Year Built: 1954