Skip to content

108 Leonard AveTrenton, NJ 08610

Built 1924

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 25, 1983

Property Information

Block2119
Lot6
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page158

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,300
31%
Improvement Value:$102,900
69%
Total Assessment$149,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,258+6.7%
2024$4,928+1.2%
2023$4,868-3.3%
2022$5,033+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1924