Skip to content

14 Perilli DrTrenton, NJ 08610

Built 1991

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 9, 2003

Property Information

Block2156
Lot30
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page180

Building Details

Building Class17
Description2SF G2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,400
20%
Improvement Value:$301,800
80%
Total Assessment$377,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,293+6.7%
2024$12,459+1.2%
2023$12,308-3.3%
2022$12,723+2.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1991