Skip to content

10 Perilli DrTrenton, NJ 08610

Built 1977

Last Sale Date
Jul 9, 1999

Property Information

Block2156
Lot32
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page180

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,900
30%
Improvement Value:$161,500
70%
Total Assessment$230,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,869+6.9%
2024$7,360+1.3%
2023$7,268-3.4%
2022$7,521+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1977