Skip to content

8 Perilli DrTrenton, NJ 08610

Built 1977

Last Sale Price
$129,900
Last Sale Date
May 27, 1994

Property Information

Block2156
Lot33
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page180

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,900
33%
Improvement Value:$140,000
67%
Total Assessment$208,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,362+6.7%
2024$6,900+1.2%
2023$6,816-3.3%
2022$7,046+2.7%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$129,900
DeedBook 2822, Page 70

Property Built

Built

Year Built: 1977