Skip to content

4 Perilli Dr

Trenton, NJ 08610

Built 1977

Last Sale Price
$370,000
Last Sale Date
Oct 31, 2023

Property Information

Block2156
Lot35
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page180

Building Details

Building Class17
Description1SF G1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,346
Acreage0.18

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$68,900
29%
Improvement Value:$167,000
71%
Total Assessment$235,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,313+6.7%
2024$7,792+1.2%
2023$7,697-3.3%
2022$7,957+2.7%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$370,000
Sq Ft1,346DeedBook 6541, Page 20Recorded11/16/2023

Property Sale

SaleMulti
$75,000
DeedBook 2253, Page 52

Property Built

Built

Year Built: 1977