Skip to content

4 Harold DrTrenton, NJ 08610

Built 1953

Last Sale Price
$65,000
Last Sale Date
Aug 31, 1999

Property Information

Block2159
Lot1
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page181

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,300
38%
Improvement Value:$121,700
62%
Total Assessment$195,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,872+6.7%
2024$6,441+1.2%
2023$6,363+4.1%
2022$6,109+2.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$65,000
DeedBook 3686, Page 279

Property Built

Built

Year Built: 1953