Skip to content

1255 Wh-Mer Rd, Unit 509

Trenton, NJ 08619

Built 1993
Commercial

Last Sale Price
$332,130
Last Sale Date
Oct 21, 2016

Property Information

Block2168
Lot52
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page183

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,600
36%
Improvement Value:$140,300
64%
Total Assessment$219,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,749+6.7%
2024$7,263-19.7%
2023$9,042+6.5%
2022$8,488+2.3%
Property History
Sales2

Property Built

Built

Year Built: 1993