Skip to content

1315 Wh-Mer Rd

Trenton, NJ 08619

Built 2009

Last Sale Date
Mar 28, 1989

Property Information

Block2168
Lot60
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page135

Building Details

Building Class---
DescriptionUNIV MED PRNCTN
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$87,800
12%
Improvement Value:$654,000
88%
Total Assessment$741,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$26,141+6.7%
2024$24,502+1.2%
2023$24,205+6.5%
2022$22,721+2.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2009