Skip to content

1235 Wh-Mer Rd, Unit 317Trenton, NJ 08619

Built 1995
Commercial

Last Sale Price
$3,000,000
Last Sale Date
Mar 24, 2022

Property Information

Block2168
Lot67
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page183

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$78,800
70%
Improvement Value:$33,000
30%
Total Assessment$111,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,940+6.7%
2024$3,693-58.7%
2023$8,950+6.5%
2022$8,402+2.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$3,000,000
DeedBook 6482, Page 1319

Property Built

Built

Year Built: 1995