Skip to content

1204 Deutz AveTrenton, NJ 08611

Built 1900

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 19, 2004

Property Information

Block2184
Lot30
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page236

Building Details

Building Class35
Description2S CB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage952
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$22,100
37%
Improvement Value:$37,600
63%
Total Assessment$59,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,104+6.7%
2024$1,972+1.2%
2023$1,948-10.9%
2022$2,187+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900