Skip to content

58 Andrew StTrenton, NJ 08610

Built 1943

Last Sale Price
$220,000
Last Sale Date
May 22, 2006

Property Information

Block2193
Lot39
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page218

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,108
Acreage0.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,000
22%
Improvement Value:$102,900
78%
Total Assessment$131,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,648+6.7%
2024$4,357+1.2%
2023$4,304-10.9%
2022$4,832+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$220,000
DeedBook 5388, Page 201

Property Sale

SaleMulti
$99,000
DeedBook 2753, Page 151

Property Built

Built

Year Built: 1943