Skip to content

22 Elizabeth AveTrenton, NJ 08610

Built 1922

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 29, 2015

Property Information

Block2195
Lot55
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page220

Building Details

Building Class35
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage974
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,400
38%
Improvement Value:$40,400
62%
Total Assessment$64,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,284+6.7%
2024$2,140+1.2%
2023$2,114-10.9%
2022$2,374+3.0%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$74,900
DeedBook 4016, Page 156

Property Sale

SaleMulti
$35,500
DeedBook 2254, Page 584

Property Built

Built

Year Built: 1922