Skip to content

Elizabeth AveTrenton, NJ 08610

Last Sale Price
$23,000
Last Sale Date
Dec 6, 2010

Property Information

Block2195
Lot58
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page220

Building Details

Building Class---
DescriptionG2
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,000
81%
Improvement Value:$5,300
19%
Total Assessment$28,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$997+6.7%
2024$935+1.2%
2023$923-10.9%
2022$1,037+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$23,000
DeedBook 6086, Page 534

Property Sale

SaleMulti
$65,000
DeedBook 2510, Page 109