Skip to content

90 Marshall Ave WestTrenton, NJ 08610

Built 1923

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 28, 1981

Property Information

Block2197
Lot41
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page220

Building Details

Building Class27
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,800
24%
Improvement Value:$77,900
76%
Total Assessment$102,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,619+6.7%
2024$3,392+1.2%
2023$3,351-10.9%
2022$3,762+3.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1923