Skip to content

22 Marshall Ave WestTrenton, NJ 08610

Built 1925

Last Sale Price
$90,400
Last Sale Date
May 19, 1988

Property Information

Block2197
Lot59
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page220

Building Details

Building Class27
Description2SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,500
24%
Improvement Value:$74,400
76%
Total Assessment$97,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,450+6.7%
2024$3,234+1.2%
2023$3,194-10.9%
2022$3,586+3.0%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$90,400
DeedBook 2444, Page 631

Property Built

Built

Year Built: 1925