Skip to content

108 Jeremiah Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1944

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 23, 2004

Property Information

Block2200
Lot38
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page219

Building Details

Building Class17
Description1S B
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,800
23%
Improvement Value:$98,400
77%
Total Assessment$128,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,518+6.7%
2024$4,234+1.2%
2023$4,183-10.9%
2022$4,696+3.0%
Property History
Sales2

Property Sale

SaleMulti
$104,000
DeedBook 4102, Page 57

Property Sale

SaleMulti
$99,990
DeedBook 3868, Page 195

Property Built

Built

Year Built: 1944