Skip to content

123 Fitz Randolph Ave

Trenton, NJ 08610

Built 1946

Last Sale Price
$144,000
Last Sale Date
Jul 29, 2009

Property Information

Block2201
Lot9
Qualifier---
CountyMercer
MunicipalityHamilton Twp
Tax Map Page219

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,108
Acreage0.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$28,000
22%
Improvement Value:$96,700
78%
Total Assessment$124,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,394+6.7%
2024$4,119+1.2%
2023$4,069-10.9%
2022$4,568+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$144,000
DeedBook 6010, Page 405

Property Built

Built

Year Built: 1946